Fotowoltaika.news

Źródło informacji OZE ze Świata

Energia elektrycznaEuropaFotowoltaikaNewsTransformacja energetyczna

Polska jest rynkiem słonecznym UE, na który należy zwrócić uwagę

Energia słoneczna w Polsce szybko się rozwija, z obecną mocą 3,9 GW. Kraj jest na dobrej drodze do osiągnięcia celu NECP, jakim jest 7,8 GW energii słonecznej do 2025 r. Instytut Energetyki Odnawialnej (IEO) podał, że do grudnia 2020 r. Uzyskano wstępne pozwolenia na projekt sieci o wartości 10 GW, co oznacza trwały wzrost energii słonecznej. w Polsce.

W SolarPower Europe’s Country Profile i EU Solar Market Outlook przewidujemy, że do 2024 r. Roczna moc słoneczna Polski wzrośnie o 46%, ponieważ ceny energii odnawialnej będą nadal spadać, rozproszone technologie energetyczne będą dalej rosły, a nowsze innowacje przejmą rynek. Ale możliwości słoneczne są znacznie większe: istnieje potencjał 300% wzrostu mocy słonecznej Polski do 2024 r.

Na poziomie UE Polska ma obecnie 12% udział w rynku energii słonecznej. Jednak wraz z rozwojem Francji i innych dużych rynków UE, obecne prognozy są takie, że Polska skurczy się do udziału w rynku UE wynoszącego 6% do 2024 r. Jeśli jednak Polska będzie dążyć do zwiększenia wykorzystania i wykorzystania potencjału energii słonecznej, może pozostać konkurencyjna na rynku europejskim.

Dziękujemy Polskiemu Towarzystwu Fotowoltaiki (PV POLAND) za ich wkład w opracowanie EU Solar Market Outlook.

Zdjęcie: Pracownicy instalujący panele słoneczne na dachu mieszkalnego w Ochojnie, Polska (Wjarek, Shutterstock)

Comment here