Fotowoltaika.news

Źródło informacji OZE ze Świata

ElektrownieEuropaFotowoltaikaNewsWyniki finansowe

Przychody Encavis wzrosły o 7% pomimo „średnich” warunków wpływających na działanie energii słonecznej

Park fotowoltaiczny Talayuela o mocy 300 MW firmy Encavis w Hiszpanii został podłączony do sieci w zeszłym roku. Obraz: Stulecie słoneczne.

Encavis spodziewa się, że przychody ze swoich parków słonecznych wzrosną w tym roku po 2020 roku, w którym portfel firmy był dotknięty „przeciętnymi” warunkami meteorologicznymi.

Podczas gdy niemiecki niezależny producent energii (IPP) przekroczył swoje prognozy na 2020 r., Przychody z jego projektów słonecznych spadły „nieznacznie”, ale zostały zrekompensowane przez wyniki projektów wiatrowych, które przyczyniły się do wzrostu ogólnego przychodu o 7% rok do roku do 292,3 mln EUR. (345,7 mln USD).

Zysk operacyjny przed odliczeniem odsetek, podatków, amortyzacji (EBITDA) wzrósł o około 3% do 224,8 mln euro w porównaniu z rokiem 2019.

„Ciągłe poszerzanie oferty i wysoki stopień dostępności naszych instalacji przyczyniły się do tego, że jesteśmy w stanie osiągnąć nasze prognozy pomimo mniej lub bardziej przeciętnych warunków meteorologicznych w wielu częściach Europy” – powiedział dr Christoph Husmann, dyrektor finansowy Envcavis.

Pomimo wyzwań i opóźnień związanych z COVID, firma podłączyła w zeszłym roku parki solarne Talayuela o mocy 300 MW i La Cabrera o mocy 200 MW do hiszpańskiej sieci energetycznej, co ma przyspieszyć wzrost w 2021 r., A IPP przewiduje wzrost przychodów o 9,5% i EBITDA o 6,8%. W tym roku.

Envcavis nabywa i obsługuje parki słoneczne i farmy wiatrowe w dziesięciu krajach europejskich i ma łączną moc wytwórczą około 2,8 GW. W ubiegłym roku firma kupiła 80 MWp holenderskich aktywów słonecznych od Baywa re i nabyła pozostałe udziały w portfelu 12 macierzy we Francji .

Dierk Paskert, dyrektor generalny Encavis, powiedział, że aby zrealizować swoje cele rozwojowe, firma koncentruje się na klientach przemysłowych i ich zapotrzebowaniu na umowy zakupu energii (PPA): „W tym celu połączyliśmy naszą wiedzę specjalistyczną w naszym własnym dziale tworzenia PPA. rok.”

Aby jeszcze bardziej zwiększyć swoją wiedzę na temat rynku umów PPA, Encavis zainwestował w Pexapark , firmę zajmującą się oprogramowaniem odnawialnym, która wykorzystuje analizę ilościową do wyceny, analizy, pozyskiwania i zarządzania KDT.

Comment here