Fotowoltaika.news

Źródło informacji OZE ze Świata

Grube rybyLudzieModuły PVNewsRóżne

SunPower potwierdza odejście Toma Wernera, wymienia byłego dyrektora Amazon jako następcę

Tom Werner (na zdjęciu) spędził 18 lat w SunPower. Zdjęcie: SunPower.

Amerykański instalator solarny SunPower potwierdził, że dyrektor generalny Tom Werner odchodzi z firmy.

Peter Faricy, były dyrektor Amazon, który był ostatnio dyrektorem generalnym Global Direct-to-Consumer w organizacji medialnej Discovery, Inc, został mianowany następcą Wernera i obejmie to stanowisko od 19 kwietnia 2021 r.

Werner pozostanie przewodniczącym rady dyrektorów przez okres sześciu miesięcy, aby zapewnić „płynne przejście” do nowego kierownictwa. SunPower oświadczył, że po tym okresie zamierza ponownie połączyć stanowiska dyrektora generalnego i prezesa zarządu.

Werner powiedział, że nadszedł czas, aby „nowy lider przejął stery i obrał kurs na SunPower”, stwierdzając, że świat wkracza w „nową erę rozwiązań i usług energetycznych”.

„Głębokie doświadczenie Petera w tworzeniu przełomowych kanałów sprzedaży, dostarczaniu niesamowitych doświadczeń klientom i budowaniu kultowych marek czyni go właściwą osobą do prowadzenia kolejnego rozdziału SunPower” – dodał Werner.

Werner spędził 18 lat w SunPower, w tym czasie firma pozyskała „transformacyjną” inwestycję od francuskiego koncernu naftowo-gazowego Total i ugruntowała swoją pozycję zarówno jako producent paneli słonecznych, jak i instalator paneli słonecznych w USA. W zeszłym roku wyodrębniono ramię produkcyjne SunPower w celu stworzenia Maxeon Solar Technologies, przy czym SunPower koncentruje się teraz na napędzaniu instalacji na rynku amerykańskim.

SunPower powiedział, że Werner zamierza „kontynuować strategiczne inwestycje” w start-upy po SunPower, podczas gdy Patrick Pouyanné, dyrektor generalny Total, złożył dowód na to, że Werner jest „silnym liderem” stojącym za ugruntowaną obecnością SunPower na amerykańskim rynku rozproszonej energii słonecznej.

Oczekuje się, że Faricy w międzyczasie wniesie do SunPower znaczące doświadczenie w zakresie operacji skierowanych do klientów, po intensywnej pracy na Amazon Marketplace.

„Dołączenie Petera do firmy to wielki nowy atut dla SunPower. Jego wyjątkowa wiedza i umiejętności pozwolą SunPower na dalsze poszerzanie podejścia do klientów i oferty na rynku amerykańskim, przenosząc je na nowy poziom ”- powiedział Pouyanné.

Comment here