Fotowoltaika.news

Źródło informacji OZE ze Świata

ElektrownieFinanseFotowoltaikaGrube rybyNewsOZE ze ŚwiataWyniki finansowe

BayWa ponownie zyskuje z „megatrendu” odnawialnych źródeł energii, aby odnotować rekordowe wyniki finansowe

Farma słoneczna Isohara o mocy 35 MWp w Japonii, którą BayWa odsprzedała na początku tego roku. Zdjęcie: BayWa re

Niemiecka grupa rolnicza BayWa prognozuje w tym roku znaczny wzrost przychodów ze swojej jednostki odnawialnej dzięki dużej liczbie projektów i wzrostowi handlu komponentami fotowoltaicznymi.

Pozytywne prognozy wynikają z roku 2020, w którym BayWa osiągnęła nowe wyżyny zarówno pod względem przychodów, jak i zysków, a działalność związana z rozwojem projektów przyczyniła się do wzrostu.

W ubiegłym roku firma sprzedała 14 naziemnych parków fotowoltaicznych o łącznej mocy 224,5 MW i pięć pływających projektów fotowoltaicznych o łącznej mocy 78 MW na rynkach takich jak Holandia, Hiszpania i Francja, a także Malezja i Japonia, planując biznesowo dodatkową energię słoneczną. projekty w Azji po zdobyciu przyczółka na tych dwóch rynkach.

Działalność usługowa BayWa re, która obejmuje obsługę projektów słonecznych i działania konserwacyjne, odnotowała 8% wzrost wydajności elektrowni zarządzanej przez nią o 8% rok do roku do ponad 9 GW. Całkowita produkcja sprzedawanych przez firmę komponentów PV wzrosła o dwucyfrową wartość procentową do ponad 1 GW.

Przychody z odnawialnych źródeł energii wzrosły o 23% w stosunku do 2019 r. Do 2,67 mld EUR (3,15 mld USD), podczas gdy zysk przed odliczeniem odsetek i podatków (EBIT) wzrósł o 10% do 110,9 mln EUR – dane przekraczające oczekiwania.

Prezes BayWa, Klaus Josef Lutz, powiedział, że firma odniosła korzyści z globalnej ekspansji odnawialnych źródeł energii, którą opisuje jako „niezmienny megatrend”. Dodał, że jednostka energii odnawialnej „nadal będzie filarem naszego sukcesu w bieżącym roku obrotowym”.

Firma spodziewa się, że BayWa re „znacząco” zwiększy swoje przychody w tym roku, dzięki solidnemu przygotowaniu projektów i dodatkowemu wzrostowi handlu komponentami fotowoltaicznymi, dzięki czemu firma otworzyła nowy magazyn w Polsce, aby skrócić czas dostaw do kraju.

Rurociąg rozwoju słonecznego BayWa re ma moc 841MW, składający się głównie z projektów w USA, Holandii i Hiszpanii, a firma planuje również rozszerzyć portfolio pływających instalacji fotowoltaicznych .

Tailwinds zapewni w tym roku podwyższenie kapitału, które BayWa zakończyła na początku tego roku, a szwajcarski inwestor Energy Infrastructure Partners obejmie 49% udziałów w jednostce za 530 mln euro.

Firma ogłosiła również, że od tego roku obrót energią odnawialną będzie prowadzony w ramach nowo powstałej niezależnej firmy produkującej energię elektryczną, która do końca 2021 r. Będzie zarządzać około 600 MW elektrowni słonecznych i wiatrowych oraz 2,5 GW projektów w „średnioterminowej perspektywie”. ”, Pomagając firmie generować stabilne przepływy pieniężne.

Comment here