Fotowoltaika.news

Źródło informacji OZE ze Świata

FinanseGrube rybyNewsOZE ze Świata

Chiny zwiększają wsparcie finansowe dla firm zajmujących się energią słoneczną, aby przyspieszyć wdrażanie

Ludowy Bank Chin przedstawił pakiet zachęt finansowych, które mają pomóc deweloperom i producentom energii słonecznej. Zdjęcie: Fotopedia.

Chiny zwiększą swoje wsparcie dla krajowych firm zajmujących się energią słoneczną, aby przyspieszyć rozwój kraju.

Ludowy Bank Chin potwierdził w oświadczeniu pakiet nowych środków obejmujących wsparcie finansowe dla firm zaangażowanych w rozwój wykorzystania energii słonecznej i wiatrowej, mających na celu promowanie „szybkiego rozwoju” nowych projektów w Chinach.

Wynika to z oświadczenia wydanego przez prezydenta Chin Xi Jinpinga na początku tego miesiąca, w którym stwierdzono, że struktura energetyczna kraju, obecnie „zdominowana przez paliwa kopalne”, musi dostosować się do systemu bardziej zoptymalizowanego pod kątem czystej energii. Aby to osiągnąć, Jinping wezwał do „energicznego” rozwoju nowych odnawialnych źródeł energii i stwierdził, że zostanie ujawniona nowa seria polityk i środków w celu przyspieszenia wdrażania.

Nowa strategia bezpieczeństwa energetycznego, podał bank, opiera się na chińskiej szerszego celu, mające siedzibę na jego 14 th planu pięcioletniego, aby osiągnąć szczyt emisji dwutlenku węgla do 2030 roku w drodze do osiągnięcia statusu zerowym netto za 2060 r.

Przedstawione wsparcie finansowe obejmuje przedłużenie lub odnowienie pożyczek dla firm z sektora odnawialnych źródeł energii zidentyfikowanych jako mające krótkoterminową presję finansową, ale z potencjałem długoterminowego zysku, a także pojawią się dotowane pożyczki dla deweloperów projektów znajdujących się na krajowej liście dotacji.

Dalsze środki nakreślone przez bank obejmują zobowiązanie się do wykorzystania „wszystkich odpowiednich uprawnień” w celu zapewnienia, że odbiorcy będą w pełni płacić dodatkowe opłaty taryfowe za energię odnawialną, podczas gdy władze lokalne nie będą w stanie zmniejszać lub oferować zwolnień z tych dopłat.

Przewiduje się, że wykorzystanie energii słonecznej w Chinach wzrośnie w tym roku, ponieważ kraj podwaja swoją strategię odnawialnych źródeł energii. Ponieważ prognozy dotyczące wdrożenia na 2020 r. Oscylują wokół rynku 50 GW, powszechnie oczekuje się, że dane dotyczące rozmieszczenia energii słonecznej w Chinach w 2021 r. Osiągną poziom 70 GW, a większość prognoz analityków mieści się w przedziale 65-75 GW.

Wydaje się, że krajowi producenci energii słonecznej również spodziewają się gwałtownego wzrostu liczby instalacji w 2021 r. I później, z dziesiątkami gigawatów nowych mocy produkcyjnych – od polikrzemu po ogniwa, płytki i zespoły modułów – które mają wejść w życie w ciągu roku.

Chiński rząd podjął również kroki w celu złagodzenia ograniczeń łańcucha dostaw związanych z surowcami, znosząc ograniczenia dotyczące produkcji szkła solarnego, aby zaradzić niedoborom, które według producentów modułów „wymknęły się spod kontroli” pod koniec ubiegłego roku .

Niedobory surowców są jednak nadal powszechnym problemem w kraju i są obwiniane za niedawny wzrost cen modułów w kraju , który, jak się powszechnie oczekuje, wkrótce rozprzestrzeni się na rynki międzynarodowe.

Dodatkowe raporty Carrie Xiao.

Comment here