Fotowoltaika.news

Źródło informacji OZE ze Świata

ElektrownieEuropaNewsNowe trendy w PVRóżne

Morską farma słoneczna o mocy 100 MW na Morzu Adriatyckim u wybrzeży Rawenny

Włoski dostawca rozwiązań energetycznych Saipem nawiązał współpracę z firmą Qint’x z siedzibą we Włoszech, aby zbudować morską farmę słoneczną o mocy 100 MW na Morzu Adriatyckim u wybrzeży Rawenny, położoną wzdłuż Riviera Romagnola w północnych Włoszech. Emilia-Romagna.

Obie firmy rozpoczęły proces zatwierdzania projektu Agnes na początku 2019 r. „Trwa proces uzyskiwania pozwoleń, a wniosek o koncesję na obszar morski i pozwolenie na budowę powinien zostać sfinalizowany do końca 2023 r.” – powiedział rzecznik firmy Saipem powiedział magazynowi pv . „Cały obiekt ma zostać uruchomiony do końca 2025 r.”.

Elektrownia zostanie zbudowana w sposób modułowy i może zawierać akumulator o mocy 50 MW w celu zrównoważenia szczytowego zapotrzebowania sieci.

Saipem, poprzez swoją spółkę zależną Moss Maritime, współpracuje również z norweskim gigantem naftowym Equinor w celu przetestowania morskiego pływającego układu słonecznego u wybrzeży wyspy Froya, niedaleko Trondheim na Morzu Norweskim. „W tej chwili Equinor nie jest zaangażowany w projekt Agnes” – powiedział rzecznik Saipem, dodając, że projekt włoski będzie się różnił od norweskiej fabryki. „Zostanie dostosowany do lokalnych warunków pogodowych”.

Popularne treści

Firma Moss Maritime, która koncentruje się na projektowaniu i usługach inżynieryjnych dla sektora energetyki morskiej, ma na celu stać się wiodącym dostawcą rozwiązań przybrzeżnych i morskich dla pływających parków paneli słonecznych. Saipem spodziewa się, że w najbliższej przyszłości uruchomi nowe projekty solarne na morzu. „Najprawdopodobniej najpierw projekty pilotażowe, ale w stosownych przypadkach także projekty komercyjne” – dodał rzecznik.

Firma skoncentruje się na regionach Azji Południowo-Wschodniej, Ameryki Północnej, Ameryki Południowej i Morza Śródziemnego. Firma oczekuje, że przybrzeżne instalacje fotowoltaiczne wykażą 5-10% wyższy wskaźnik produkcji w porównaniu z instalacjami naziemnymi.

Saipem niedawno podpisał protokół ustaleń ze specjalistą od wodoru Alboran Hydrogen z Florencji w sprawie wspólnego rozwoju pięciu zielonych elektrowni wodorowych – trzech we Włoszech, jednej w Albanii i jednej w Maroku.

Comment here