Fotowoltaika.news

Źródło informacji OZE ze Świata

ElektrownieEuropaFinanseFotowoltaikaGrube rybyNewsOZE ze ŚwiataRynki finansowe

Octopus Energy nabywa aktywa o wartości 3,4 mld GBP, aby zostać europejskim gigantem energii odnawialnej

Octopus Energy nr 1 Fan w Market Weighton w Yorkshire. Zdjęcie: Octopus Energy.

Brytyjski dostawca energii Octopus Energy przejmie aktywa Octopus Renewable w ramach wewnętrznej transakcji, która sprawi, że stanie się jednym z największych europejskich producentów energii odnawialnej.

Octopus Renewables ma obecnie portfel o wartości 3,4 miliarda funtów składający się z 300 aktywów czystej energii w sześciu krajach o łącznej mocy 2,8 GW. Obejmuje to 1290 MW wielkoskalowych projektów solarnych i dodatkowe 3500 instalacji solarnych na dachu o mocy 29 MW.

Octopus Energy Group nabywa je teraz i wprowadza na rynek nowe ramię – zatytułowane Octopus Generation – do zarządzania nimi.

Greg Jackson, dyrektor generalny i założyciel Octopus Energy Group powiedział, że uważa, że przejęcie będzie korzystne dla obu stron, dodając, że jest „absolutnie podekscytowany połączeniem sił z Octopus Renewables, łącząc pod jednym dachem stronę dostaw i wytwarzania energii.

„To posunięcie pozwoli nam stworzyć biznes, który nie ma sobie równych na arenie światowej; Łącząc nasze podejście oparte na technologii i konsumentach z doświadczeniem Octopus Renewables w zakresie zarządzania funduszami, możemy zmienić cały cykl życia energii, sprawić, że każdy zielony elektron ma znaczenie, a przejście na zieloną energię będzie szybsze i tańsze dla wszystkich ”.

Dostawca energii planuje dopasować swoje dostawy i wytwarzanie energii odnawialnej wystarczającą do zasilania ponad 50 milionów domów na całym świecie do 2027 roku, aby sprostać ambitnym celom w zakresie wzrostu liczby klientów.

Octopus Energy Generation będzie kierowane przez Zoisa North-Bond, która założyła Octopus Energy dla biznesu w 2018 r. Łącząc dogłębną wiedzę inwestycyjną Octopus Renewables i platformę technologii energetycznej Kraken, „Jestem przekonany, że mamy to, czego potrzeba aby to urzeczywistnić, pomagając Wielkiej Brytanii w transformacji systemu energetycznego i budowaniu silnej gospodarki zielonej energii ”- dodała.

Planowane przejęcie wymaga formalnej zgody i zgody organu regulacyjnego. Octopus Renewables Infrastructure Trust, spółka inwestycyjna zamknięta, która stanowi część szerszej grupy Octopus, zauważyła, że w ramach przejęcia nie nastąpią żadne zmiany w kierownictwie ani w ludziach Octopus Renewables, w tym w zarządzie Trust.

Jest to następstwem pierwszego kroku Octopus Energy na rynku wytwarzania energii, kiedy to nabyła dwie turbiny wiatrowe w ramach taryfy „Fan Club” , która zapewnia klientom tańszą energię w oparciu o prędkość wiatru.

Dostawca rozwijał się wykładniczo od czasu jego uruchomienia w 2015 roku, a ostatnio osiągnął wycenę 2 miliardów dolarów dzięki spółce joint venture z Tokyo Gas, dzięki której firma rozszerzyła swoją działalność na Azję. Dodatkowo rozszerzył się na Dolinę Krzemową w USA i Niemczech .

Comment here