Fotowoltaika.news

Źródło informacji OZE ze Świata

DotacjeNewsOZE ze ŚwiataRóżneTransformacja energetyczna

Rząd USA chce obniżyć koszty energii słonecznej o 60% w ciągu 10 lat

Departament Energii USA postawił sobie za cel osiągnięcie 2 centów / kWh do 2030 roku i ogłosił początkowe 128 milionów dolarów finansowania na wsparcie rozwoju technologii.

Departament Energii Stanów Zjednoczonych ogłosił cel obniżenia kosztów energii słonecznej o 60% w ciągu najbliższych 10 lat. Ogłosiła również dofinansowanie w wysokości prawie 128 mln USD na obniżenie kosztów, poprawę wydajności i przyspieszenie wdrażania technologii energii słonecznej.

Sekretarz ds. Energii Jennifer M. Granholm powiedziała, że energia słoneczna jest już tańsza niż węgiel i inne paliwa kopalne w wielu częściach kraju. „Dzięki większej ilości innowacji możemy ponownie obniżyć koszty o ponad połowę w ciągu dekady”.

DOE wyznaczyło nowy cel obniżenia obecnego kosztu 4,6 centa za kilowatogodzinę (kWh) do 3 centów / kWh do 2025 r. I 2 centów / kWh do 2030 r. DOE powiedział, że do 2035 r. Energia słoneczna może stanowić od 30% do 50%. % dostaw energii elektrycznej.

Sekretarz ds. Energii Jennifer Granholm Zdjęcie: J. Scott Applewhite

Inicjatywy finansowania w wysokości 128 milionów dolarów są realizowane za pośrednictwem Biura ds. Technologii Energii Słonecznej DOE (SETO) i mają na celu wspieranie postępów w zakresie perowskitów i cienkich warstw z tellurku kadmu (CdTe). Nagrody obejmują:

40 milionów dolarów na badania i rozwój w zakresie perowskitu: Perowskity to rodzina pojawiających się materiałów słonecznych, które mają potencjał do wytwarzania wysoce wydajnych cienkowarstwowych ogniw słonecznych przy niskich kosztach produkcji. DOE przyznało 40 milionów dolarów 22 projektom, które przyczynią się do rozwoju perowskitowych urządzeń fotowoltaicznych oraz produkcji, badań i rozwoju, a także wydajności.

Projekty, które otrzymały dofinansowanie, obejmowały 2 miliony dolarów na prace nad zaprojektowaniem i prototypem tandemowych modułów perowskitowych o wymiarach 1 metr na 2 metry oraz zbadanie hermetyzacji i podkładek w celu zwiększenia trwałości modułów w terenie, a także 500 000 USD na opracowanie nowego perowskitu o niskim pasmie wzbronionym do perowskitu-perowskitu. tandemowe ogniwa słoneczne. Pełna lista dofinansowanych projektów znajduje się tutaj .

3 miliony dolarów Perovskite Startup Prize: ten nowy konkurs nagród ma na celu przyspieszenie drogi przedsiębiorców do komercjalizacji technologii perowskitowych poprzez zapewnienie kapitału zalążkowego dla nowo powstałych firm.

Popularne treści

20 milionów dolarów na cienkie folie CdTe: Narodowe Laboratorium Energii Odnawialnej utworzy konsorcjum w celu opracowania tańszych cienkowarstwowych technologii słonecznych CdTe. Celem jest rozwinięcie tanich technik produkcji i krajowych badań, aby zwiększyć możliwości firm amerykańskich w przejęciu większej części światowego sektora produkcji energii słonecznej o wartości 60 miliardów dolarów.

NREL dołącza do Sandia National Laboratories w tworzeniu ośrodka testowego dla perowskitowych ogniw słonecznych. Zdjęcie: NREL / Dennis Schroeder

Ponadto DOE ogłosił 7 milionów dolarów na projekty mające na celu wydłużenie żywotności krzemowych systemów fotowoltaicznych z około 30 do 50 lat w celu obniżenia kosztów energii i zmniejszenia ilości odpadów. Celem jest ulepszenie komponentów systemu PV, takich jak falowniki, złącza, kable, szafy i trackery.

Ogłoszenie wspiera również kilka projektów skoncentrowanej energii słonecznej i cieplnej (CSP).

33 miliony dolarów na zaliczki CSP: Nowe finansowanie obejmuje środki na poprawę niezawodności i wydajności elektrowni CSP, które mogą wysyłać energię słoneczną, kiedy tylko jest to potrzebne; identyfikuje nowe zastosowania energii słonecznej w procesach przemysłowych, które odpowiadają za 20% emisji dwutlenku węgla w USA; i rozwija urządzenia do długotrwałego przechowywania energii cieplnej. DOE powiedział, że długoterminowe magazynowanie energii ma kluczowe znaczenie dla dekarbonizacji sektora elektroenergetycznego i dobrze współpracuje z elektrowniami CSP, ale koszt musi spaść dwukrotnie, aby odblokować wdrożenie.

25 milionów dolarów na zademonstrowanie elektrowni CSP nowej generacji: Sandia National Laboratories otrzyma fundusze na budowę obiektu, w którym naukowcy, programiści i producenci będą mogli testować komponenty i systemy CSP nowej generacji i przejść do docelowego kosztu DOE na 2030 r. Wynoszącego 5 centów / kWh dla roślin CSP.

Sandia otrzymała również 9 milionów dolarów w ramach finansowania na utworzenie centrum testowego, które będzie weryfikowało działanie nowych urządzeń perowskitowych. Laboratorium z Nowego Meksyku połączy się z Narodowym Laboratorium Energii Odnawialnej w tworzeniu laboratorium. NREL otrzymał 5 milionów dolarów dofinansowania za swoją rolę w tej inicjatywie.

Centrum będzie odpowiedzialne za:

  • Opracowywanie, udoskonalanie i weryfikacja protokołów przyspieszonych testów życiowych
  • Sprawdzanie poprawności urządzeń w terenie w celu lepszego zrozumienia problemów ze stabilnością i wydajnością
  • Badanie wpływu technologii perowskitowych na środowisko
  • Służy jako obiektywne źródło informacji i analiz dla społeczności inwestycyjnych i finansowych; i
  • Przyspieszenie cykli innowacji i przyspieszenie rozwoju komercyjnego.

Comment here