Fotowoltaika.news

Źródło informacji OZE ze Świata

ProdukcjaRóżneRynki finansowe

Ceny polikrzemu stale rosną, już 45% wzrost.

Ceny polikrzemu jeszcze wzrosły w ostatnich tygodniach, zgodnie z nowymi danymi z China Semiconductor Industry Association (CSIA) i tajwańskiej firmy badawczej PV Infolink . W tym tygodniu cena materiału osiągnęła 124 RMB (18,9 USD) / kg, w porównaniu z 103 RMB / kg miesiąc wcześniej i około 84 RMB / kg na początku 2021 r. Wszystkie główne kategorie produktów polikrzemowych odnotowały swoje ceny. wzrost o około 45% w tym roku. Popyt rynkowy rósł szybko w pierwszym kwartale, ponieważ nowe instalacje fotowoltaiczne w kraju w pierwszych dwóch miesiącach roku osiągnęły 3,25 GW, według National Energy Administration (NEA). CSIA spodziewa się kontynuacji trendu wzrostowego cen polikrzemu.

Spółka zależna energetyczna chińskiego przedsiębiorstwa China Resources Group podpisała umowę inwestycyjną z rządem miasta Baise w prowincji Guangxi, dotyczącą szeregu projektów związanych z energią odnawialną, w tym parku fotowoltaicznego o mocy 300 MW. Zakład zostanie rozmieszczony w kilku stawach rybnych i zbiornikach wodnych. Całkowita inwestycja w portfel energii odnawialnej wyniesie około 800 milionów RMB.

Największy chiński producent ogniw słonecznych, Tongwei , ogłosił w czwartek najnowsze ceny ogniw na kwiecień. Z jedynym wyjątkiem ogniwa polikrystalicznego, w którym jego cena wzrosła o 0,01 RMB do 0,63 RMB za wat, ceny wszystkich pozostałych produktów zostały obniżone. Cena jego ogniwa monofonicznego 158,75 mm spadła o 0,02 RMB do 0,94 RMB za wat, a cena produktu 166 mm spadła o 0,14 RMB do 0,86 RMB za wat. Ponadto cena nowego ogniwa 210 mm spadła o 0,13 RMB do 0,91 RMB za wat. Ceny ogniw 166 mm i 210 mm są teraz niższe niż na początku 2021 r.

Popularne treści

Firma Solar Comtec ogłosiła powołanie Prism CPA Ltd z siedzibą w Hongkongu na nowego audytora. Środowy rozwój sytuacji nastąpił po odejściu firmy audytorsko-doradczej Mazars z siedzibą w Paryżu, która najwyraźniej odeszła po styczniowej petycji o likwidację przedsiębiorstwa, która nie została zgłoszona giełdzie w Hongkongu.

Comment here