Fotowoltaika.news

Źródło informacji OZE ze Świata

FotowoltaikaModuły PVNewsNowe trendy w PVProdukcjaWyniki finansowe

Sunshine w Rumunii: przejęcie parku słonecznego i nowe moce produkcyjne

Rumunia to nowy rynek, na którym warto zwrócić uwagę na energię słoneczną, z niedawnymi zmianami w zakresie jej pojemności słonecznej. Wynika to zarówno z ogłoszenia, że Alternus Energy przejęło parki słoneczne w Rumunii, zakontraktowane w ramach zachęt UE do 2028 r. Ponadto w tym tygodniu rumuński producent Karpat Solar nabył linię do produkcji paneli o mocy 100 MW. Słoneczny tydzień dla rumuńskiej energii słonecznej dookoła.

Alternus Energy (ALT) ogłosiło zakończenie zakupu dwóch dodatkowych parków słonecznych w Rumunii od Renesola Power, wiodącego międzynarodowego dewelopera parków słonecznych, w następstwie ostatecznych umów sprzedaży podpisanych między stronami w grudniu 2020 r. Lucas Est SRL ma zainstalowaną moc na poziomie 6 MWp i znajduje się w Dumbrava, w zachodniej Rumunii. Ecosfer Energy Srl ma zainstalowaną moc 9,4 MWp i znajduje się w Costeştii din Vale, około godzinę drogi od Bukaresztu.

Lucas Est SRL działa od 2013 r., Produkując łącznie 30 GWh energii słonecznej od 2017 r. Ecosfer również rozpoczął działalność w 2013 r. I wyprodukował łącznie 48 GWh od 2017 r. Wyniki te pokazują stałe roczne przychody w wysokości około 4,5 mln EUR. zakontraktowane w ramach unijnych programów motywacyjnych do 2028 r. Po tej dacie parki będą nadal generować dochody ze sprzedaży energii w ramach umów o zakup energii (PPA) i / lub do krajowej sieci elektroenergetycznej. Oba parki mają pozostały minimalny okres użytkowania co najmniej do 2038 r.

Ta wiadomość pojawia się w ciągu tygodnia od ogłoszenia, że linia do produkcji paneli słonecznych o mocy 100 MW została zakupiona przez rumuńskiego producenta Karpat Solar. Moduły będą produkowane w Trannsylwanii i na początku będą zaopatrywać rynek rumuński, zanim zaczną sprzedawać na szerszą skalę w UE.

Igor Herrarte, kierownik sprzedaży międzynarodowej w Mondragon Assembly, powiedział: „Przewidujemy dywersyfikację technologiczną, ponieważ oprócz standardowych modułów zobaczymy, że firmy wprowadzą na rynek moduły dla technologii HJT (heterozłącze), BIPV (fotowoltaika zintegrowana z budynkiem) i inne produkty niszowe dostosowane do europejskiego popytu ”.

Ta ostatnia aktywność dowodzi, że Rumunia to rynek energii słonecznej, na który warto zwrócić uwagę w nadchodzących latach.

Comment here