Fotowoltaika.news

Źródło informacji OZE ze Świata

NewsOZE ze ŚwiataRóżne

Biden: Badania i rozwój w dziedzinie czystej energii odgrywają kluczową rolę w pakiecie inwestycyjnym „transformacji”

Produkcja pierwszej serii Solar’s 6. Zdjęcie: First Solar.

Prezydent USA Joe Biden przywiązywał dużą wagę do badań i rozwoju czystej energii, argumentując, że mają one kluczowe znaczenie dla ożywienia gospodarczego kraju w ramach pakietu stymulującego rozwój infrastruktury wartego wiele bilionów dolarów.

Wczoraj prezydent USA przedstawił swój „American Jobs Plan” , pakiet inwestycyjny o wartości 2 bilionów dolarów, który zapowiada się na największą inwestycję w infrastrukturę i miejsca pracy w USA od czasów drugiej wojny światowej. Chociaż stwarza szereg bezpośrednich korzyści fiskalnych i zachęt dla energii słonecznej i magazynowania, w szczególności 10-letnie przedłużenie programów ulg podatkowych na inwestycje w kraju, przemawiając po ich wczorajszym ujawnieniu, Biden pochwalił jego potencjał stymulowania badań i rozwoju w kraju.

Przemawiając w Pittsburghu w Pensylwanii, prezydent USA powiedział, że plan doprowadzi do „postępu transformacji w naszych wysiłkach na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatycznym”, z wymiernymi korzyściami zarówno dla „amerykańskich miejsc pracy, jak i amerykańskiej pomysłowości”.

Biden zestawił fakt, że rząd USA historycznie wydawał około 2% swojego produktu krajowego brutto na badania i rozwój, z faktem, że obecnie spadł on do mniej niż 1%. Podnosząc to z powrotem do poziomów historycznych, Biden pochwalił potencjalne korzyści dla gospodarki i niektórych strategicznych sektorów.

„Zwiększy to przewagę innowacyjną Ameryki na rynkach, na których można zdobyć globalne przywództwo – takich jak technologie akumulatorów, biotechnologia, chipy komputerowe, czysta energia, a zwłaszcza konkurencja z Chinami” – powiedział.

Jego uwagi dotyczące konkurencji z Chinami nadeszły tego samego dnia, w którym amerykański przedstawiciel handlowy (USTR) opublikował coroczny krajowy raport szacunkowy dotyczący barier w handlu zagranicznym , który zawiera szczegółowy przegląd stosunków handlowych Stanów Zjednoczonych z rynkami międzynarodowymi. Rozdział poświęcony relacjom z Chinami zawierał konkretne odniesienie do „poważnych i trwałych sytuacji związanych z nadmiernymi mocami produkcyjnymi” w branżach, w tym paneli słonecznych, a także dodatkowych środków, które, jak powiedział, „zniekształciły” kilka rynków.

Pojawiają się również niecały tydzień po tym, jak Departament Energii Stanów Zjednoczonych (DOE) ujawnił planyobniżenia kosztów wytwarzania energii słonecznej o 60% w tej dekadzie , co zamierza osiągnąć, przeznaczając miliony dolarów na nowe finansowanie w takich obszarach, jak materiały , aw szczególności perowskity, kluczowe dla rozwoju cienkowarstwowych paneli słonecznych nowej generacji, takich jak te opracowane przez amerykańskiego producenta ogniw słonecznych First Solar.

Magazynowanie energii było również wczesnym odbiorcą wsparcia w ramach DOE Jennifer Granholm, departamentu, który zaangażował się w krajowy ośrodek badawczo-rozwojowy o wartości 75 milionów USD w zakresie magazynowania energii , mający na celu w szczególności rozwój technologii długoterminowego magazynowania energii, który ma być uruchomienie do 2025 r.

Biden również podwoił się, jeśli chodzi o centralne założenie jego planu polegające na stworzeniu miejsc pracy w USA, twierdząc, że dokonując znacznych inwestycji w odnawialne źródła energii, magazynowanie i infrastrukturę sieciową, kraj ten „kupi Amerykanów”.

Mimo to sprzeciw wobec pakietu inwestycyjnego jest znaczny i chociaż Biden w swoim wczorajszym przemówieniu wybrał pojednawczy ton, wzywając do ponadpartyjnego podejścia do intensywnych inwestycji w amerykańską infrastrukturę, republikańskie poparcie dla pakietu w obecnym kształcie będzie prawdopodobnie trudne do zapewnienia. , stawiając perspektywę, że tylko wybrane jej części lub elementy przejdą przez Kongres.

Comment here