Fotowoltaika.news

Źródło informacji OZE ze Świata

Nowe technologieRóżne

Akcome osiąga 24,2% wydajności ogniwa heterozłączowego w masowej produkcji

Chiński producent energii słonecznej Akcome Tech ogłosił w środę, że osiągnął sprawność konwersji energii na poziomie 24,2% dla ogniw heterozłączowych, które produkuje w swoim zakładzie produkcyjnym w Huzhou, w północnej prowincji Zhejiang . Wynik uzyskano na linii produkcyjnej o mocy 220 MW, która rozpoczęła masową produkcję w zeszłym miesiącu i jest w stanie wyprodukować 1200 sztuk na godzinę. Firma chce do końca tego roku uruchomić osiem linii produkcyjnych ogniw heterozłączowych o łącznej mocy 2 GW. Planuje się, że fabryka w Huzhou będzie miała łączną moc 6 GW i będzie wymagać całkowitej inwestycji w wysokości 5 mld CNY (763,5 mln USD)

Chińska Narodowa Komisja Rozwoju i Reform (NDRC) ogłosiła w czwartek plan dotacji na 2021 r. Dla projektów energii słonecznej. Rząd ustalił, że nie będzie żadnych bezpośrednich zachęt ze strony władz centralnych dla rozproszonej energii słonecznej na skalę użytkową lub komercyjną i przemysłową oraz że mieszkaniowe PV nadal będzie korzystać z FIT w wysokości 0,03 CNY / kWh, chociaż wsparcie to wygaśnie z końcem. roku. NDRC dostarczyło również informacje techniczne dotyczące opłat za przyłączenie do sieci na różnych obszarach Chin w przypadku nowych projektów słonecznych.

Dostawca sprzętu do produkcji fotowoltaiki Jinchen ogłosił w środę, że zamierza pozyskać fundusze w wysokości 380 mln CNY (59 mln USD) w ramach private placement. Firma wykorzysta dochody netto na rozwój technologii chemicznego osadzania z fazy gazowej wspomaganej plazmą (PECVD) w liniach produkcyjnych komórek heterozłączowych. Jinchen powiedział, że ma na celu rozwinięcie możliwości niezależnej produkcji linii PECVD. Oferta prywatna została zatwierdzona przez Chińską Komisję Regulacyjną ds. Papierów Wartościowych (CSRC) i odbędzie się wkrótce.

Popularne treści

Notowana na giełdzie w Shenzhen chińska firma energetyczna Jiawei Energy ogłosiła w czwartek, że sprzedała za nieujawnioną sumę duży projekt solarny spółce zależnej państwowego dostawcy energii China Huadian Corporation. Obiekt znajduje się w prowincji Gansu i ma obecnie zainstalowaną moc 125 MW. Kolejna sekcja parku słonecznego o mocy 75 MW jest nadal w budowie. Dwie pierwsze sekcje elektrowni, o mocy odpowiednio 100 i 25 MW, sprzedają energię po taryfie gwarantowanej wynoszącej 0,9 i 0,8 CNY za kWh.

Comment here