Fotowoltaika.news

Źródło informacji OZE ze Świata

FotowoltaikaNewsNowe technologieOZE ze ŚwiataRóżne

Canadian Solar rozpoczyna produkcję paneli 640-665 W serii

Chińsko-kanadyjski producent modułów słonecznych Canadian Solar rozpoczął masową produkcję serii paneli 640-665 W, która została wprowadzona na rynek w październiku i obejmuje dwie jednofazowe serie CS7L-MS i CS7N-MS oraz dwie dwustronne CS7L-MB-AG i serii CS7N-MB-AG.

„Znamionowa zdolność produkcyjna modułów HiKu7 i BiHiKu7 osiągnie 10 GW do końca 2021 r., Z czego znaczna część została już zarezerwowana” – stwierdził producent paneli. „Firma dostarczy w tym miesiącu pierwszą partię nowych modułów o dużej mocy i wysokiej wydajności”.

Według dyrektora generalnego firmy, Shawna Qu, te moduły o dużej mocy są produkowane z bezawaryjnym cięciem ogniw, ścisłą kontrolą hot-spot i technologią niskiego LeTID.

Popularne treści

Wszystkie panele z serii HiKu7 CS7N-MS są produkowane z płytek 210 mm i mają wymiary 2384 × 1303 × 35 mm, wagę 35,7 kg i zawierają 132 półogniwa monokrystaliczne. Producent twierdzi, że może obniżyć bilans kosztów systemu nawet o 5,7%, a wyrównany koszt energii (LCOE) projektu nawet o 8,9% w porównaniu z konwencjonalnymi modułami o mocy 445 W.

Technologia modułów opiera się na własnej technologii ogniw i konstrukcji modułów Canadian Solar, w tym na taśmie hetero (HTR) i technologii układania nawierzchni , co według firmy poprawia wydajność przy minimalnych odstępach między ogniwami. Mówi się, że technologia łączy zalety paneli półkomórkowych i modułów utwardzonych .

Comment here