Fotowoltaika.news

Źródło informacji OZE ze Świata

OZE ze ŚwiataRóżneWyniki finansowe

Chińskie firmy produkujące szkło solarne cieszą się obfitym sezonem sprawozdawczym

„Wybuchowy”, „dynamicznie rozwijający się” globalny rynek energii słonecznej w drugiej połowie hitu Covid w 2020 r. Przyniósł odwrócenie poprzedniej nadwyżki mocy produkcyjnych w produkcji szkła, ponieważ producenci szkła float i szkła samochodowego skupili się na produkcji materiałów na moduły fotowoltaiczne.

Chiński państwowy producent szkła solarnego Irico New Energy zwrócił uwagę na rosnące wolumeny sprzedaży, ceny i marże zysku, ponieważ odnotował 136% roczny wzrost zysków netto dla akcjonariuszy, do 220 mln RMB (33,6 mln USD).

Przedstawiając swoje dane z 2020 r., Irico należące do China Electronics Corp zauważyło, że jeśli chodzi o popyt na materiały fotowoltaiczne: „Globalny cel neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla jest bardzo odległy”.

Oznaczało to dobre wieści dla bilansu Irico, ponieważ firma zgłosiła rezerwy gotówkowe w wysokości 718 mln RMB w porównaniu z 405 mln RMB na koniec 2019 r., I mimo że długoterminowe pożyczki wzrosły z 132 mln RMB do 230 mln RMB w tym samym okresie, przyszły zobowiązania ogółem. z 4,62 mld RMB (705 mln USD) do 3,24 mld RMB.

Płaskie szkło

„ Dynamiczny rozwój krajowej branży PV” raportowany przez Flat Glass znalazł również odzwierciedlenie w rocznych danych firmy.

Pomimo kosztów zwiększania mocy produkcyjnych w 2020 roku, Flat Glass zgromadził zysk netto w wysokości 1,63 miliarda RMB, w porównaniu z 717 milionów RMB w 2019 roku, przy czym 5,23 miliarda RMB przychodów z produktów solarnych zanotowano przewyższając 235 milionów RMB wygenerowanych przez inne operacje.

Z gigantami produkcji energii słonecznej Longi , JinkoSolar i Hanwha wśród największych klientów Flat Glass, prezes Ruan Hongliang powiedział, że zwiększenie mocy produkcyjnych będzie kontynuowane po zainstalowaniu dwóch pieców o wydajności 1000 ton / dobę w fabryce Haiphong w Wietnamie w ostatnich trzech miesiącach ubiegłego roku i pierwszy kwartał tego roku. Flat Glass dodał również 12-tonowy piec do swojej bazy w Anhui w pierwszych trzech miesiącach tego roku, a Ruan powiedział, że większa pojemność zostanie dodana do końca grudnia, a kolejne pięć 1200-tonowych pieców ma zostać uruchomionych w Anhui. Następny rok.

Wydaje się, że wszystko to skłoniło zarząd Flat Glass do odrobiny korporacyjnej ekstrawagancji, a 260-stronicowy raport roczny ujawniający roczne wydatki na „koszt dekoracji” wzrósł z 184 000 RMB (28 000 USD) w 2019 r. Do 12,2 mln RMB ostatni rok.

Szkło porcelanowe

Firma China Glass, która niedawno odrzuciła próbę przejęcia przez rywala Xinyi Glass , odnotowała roczną stratę pomimo wzrostu przychodów z 2,37 mld RMB w 2019 r. Do 3,16 mld RMB w zeszłym roku. Producent szkła float zauważył: „W drugiej połowie roku ceny produktów utrzymywały się na wysokim poziomie dzięki gwałtownemu rozwojowi przemysłu fotowoltaicznego”.

Strata została przypisana wpływowi Covid-19 na zdolność klientów do płacenia rachunków, a firma opublikowała słabe dane porównawcze po otrzymaniu ryczałtu od chińskiego rządu w 2019 r., Ponieważ władze wywłaszczyły jeden z jej zakładów produkcyjnych.

Producent, który jest w trakcie przejmowania pakietu kontrolnego rywala Fujian Longtai Industrial Company Limited, częściowo dzięki swoim planom produkcji szkła PV, podniósł się z 72,7 mln RMB zysku w 2019 r. Do 98,5 mln RMB straty w ostatnim okresie. rok.

Luoyang Glass

Państwowy Luoyang Glass zauważył również: „W drugiej połowie 2020 roku przemysł fotowoltaiczny odnotował gwałtowny trend wzrostowy”. Firma w pełni skorzystała z tej możliwości – nowe produkty ze szkła energetycznego zapewniły w zeszłym roku 2,56 miliarda RMB przychodów, w porównaniu z 311 milionami RMB ze szkła informacyjnego i 55,8 miliona RMB z „innych funkcjonalnych” produktów.

Całkowity przychód w wysokości 3,05 miliarda RMB razem wzrósł do łącznych zysków w wysokości 463 milionów RMB i zysku netto w wysokości 391 milionów RMB, w porównaniu z zaledwie 68,6 miliona rok wcześniej.

Podmiot krajowy jest przekonany, że dobre czasy będą kontynuowane, i stwierdził: „Wzrost stałym [w] przemysłu fotowoltaicznego przyniesie rentowności dźwięku do [tej] fotowoltaicznego biznesu szkła, zgodnie z oczekiwaniami, w średnim i długim okresie.”

A Luoyang wkłada pieniądze tam, gdzie jest usta. Po uruchomieniu linii produkcyjnych mogących wyprodukować w zeszłym roku 32,4 mln m 2 produktów, planowano emisję akcji w celu pozyskania do 2 miliardów RMB na dwie linie produkcyjne do hermetyzacji ogniw słonecznych, a firma ogłosiła przetarg na przejęcie producentów szkła PV. Qinhuangdao North Glass Co Ltd i Triumph Jinghua Glass Co Ltd.

Comment here