Fotowoltaika.news

Źródło informacji OZE ze Świata

FinanseNewsRóżne

Streszczenie chińskiego przemysłu fotowoltaicznego: Kolejna duża transakcja polikrzemowa i rosnące ceny płytek

Notowana w Szanghaju firma Shangji Automation kupi 50 000 ton metrycznych polikrzemu od producenta modułów Risen , który wszedł na rynek poli po fuzji z Juguang Silicon w listopadzie. Surowiec do paneli słonecznych będzie dostarczany do 2024 r., A ceny ustalane będą co miesiąc.

Chiński producent wafli, Zhonghuan Semiconductor , ogłosił swoje najnowsze miesięczne ceny ze wzrostami we wszystkich sektorach. Koszt płytek 210 mm wzrośnie o 0,17 RMB za sztukę (0,026 USD) do 6,33 RMB (0,966 USD). W przypadku produktów 166 mm premia w wysokości 0,30 RMB podniesie koszt do 3,98 RMB za sztukę, a płytki 158,75 mm będą droższe o 0,30 RMB, przy 3,81 RMB.

Popularne treści

Według londyńskiej międzynarodowej organizacji pozarządowej Climate Bond Initiative dwa tygodnie temu należący do państwa China Development Bank uruchomił 26 miliardów RMB (3,97 miliarda USD) obligacji neutralności węglowej. Certyfikowana przez organizację pozarządową, której celem jest wykorzystanie światowego rynku obligacji w zakresie rozwiązań związanych ze zmianą klimatu, inwestycja jest uważana za pierwszą obligację neutralności węglową wyemitowaną przez izbę rozliczeniową w Szanghaju i zostanie wykorzystana do finansowania obiektów czystej energii i projektów kolei miejskiej.

Comment here