Fotowoltaika.news

Źródło informacji OZE ze Świata

News

Uruchomienie strony internetowej TRUST-PV: opracowywanie O&M oraz przyjaznych dla sieci innowacji solarnych

SolarPower Europe ogłasza uruchomienie strony internetowej projektu TRUST-PV . W ramach tego projektu zostaną opracowane przyjazne dla O & M i sieci komponenty i rozwiązania fotowoltaiczne w dużych portfelach zarówno rozproszonych, jak i na skalę użytkową.

Projekt TRUST-PV testuje i demonstruje innowacje od laboratorium po teren. Będzie gromadzić dane z całego łańcucha wartości, aby wprowadzić je do platformy systemu wspomagania decyzji opartej na sztucznej inteligencji, opartej na koncepcjach Przemysłu 4.0. W ten sposób TRUST-PV może osiągnąć różne cele:

  • Zwiększenie wiedzy na temat wydajności i ustanowienie opłacalnych modeli diagnostyki uszkodzeń średniej wielkości systemów komercyjno-mieszkalnych.
  • Umożliwienie wyższego poziomu penetracji fotowoltaiki przez zwiększenie stabilności operacyjnej w punkcie przyłączenia i zapewnienie przyjazności dla sieci.
  • Zwiększenie trwałości systemów na skalę użytkową i dużych systemów komercyjnych poprzez stopniowe interwencje repowering w celu zmniejszenia wpływu na środowisko i zagwarantowania plonów przez dłuższy okres eksploatacji.

TRUST-PV działa na skalę przemysłową, skupiając 20 organizacji z całego łańcucha wartości fotowoltaiki. Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej TRUST-PV, aby uzyskać więcej informacji na temat celów, wyników, raportów, komunikatów prasowych i wiele więcej. Projekt TRUST-PV trwa 4 lata i jest beneficjentem dotacji o łącznej wartości ponad 12 mln euro.

Konsorcjum TRUST-PV składa się z następujących partnerów projektu: 3E, Above Surveying, BayWa re, DSM, Enel Green Power, Eurac Research, FOSS Research Center for Sustainable Energy, Huawei, Imec, Inaccess, INNOSEA, PVcase, Saidea, Solarcentury , SolarPower Europe, Solar Monkey, Raptech, Reuniwatt, TU Delft, TÜV Rheinland Energy GmbH .

Zdjęcie: © PV Case

Comment here