Fotowoltaika.news

Źródło informacji OZE ze Świata

Różne

Next2Sun odsłania dwustronne ogrodzenie fotowoltaiczne

Z magazynu pv Germany

Niemiecki start-up Next2Sun Montaż Systems zaprezentował w czwartek swoje nowe dwustronne ogrodzenie słoneczne w centrum uwagi magazynu PV.

Nowo wprowadzony produkt to połączenie systemu fotowoltaicznego i ogrodzenia posesji. Dzięki temu systemowi produkcja energii słonecznej jest połączona z atrakcyjnym wzornictwem.

Istnieje kilka wariantów dwustronnego ogrodzenia słonecznego do różnych zastosowań w domach, firmach lub rolnictwie. Rozwiązanie dotyczące zużycia własnego jest oferowane właścicielom domów i przedsiębiorstwom, których dachy nie nadają się do instalacji fotowoltaicznych.

„System PV ma moc 400 W na sekcję ogrodzenia” – powiedział podczas wydarzenia Sascha Krause-Tünker, dyrektor zarządzający i dyrektor ds. Sprzedaży Next2Sun. Ogrodzenie ma bezramową konstrukcję modułową szkło-szkło z heterozłączem z bifacialnością ponad 80%. System wykorzystuje moduły słoneczne z technologią Pert typu n lub heterozłączami.

Popularne treści

Dwustronne ogrodzenie słoneczne jest dostępne jako wariant jednorzędowy o typowej wysokości od około 1,20 do 1,60 metra oraz w wersji dwurzędowej do wyższych ogrodzeń. Dostępna jest również wersja premium dla różnych rodzajów budynków.

Ogrodzenie wykonane jest ze stalowej konstrukcji złożonej z dwóch słupków i prętów. Według Next2Sun, w dolnej części znajduje się konfigurowalny element ogrodzenia, za pomocą którego można również elastycznie modyfikować wysokość całej konstrukcji. Cynkowanie powierzchni materiału zapewnia ochronę przed wpływami zewnętrznymi.

Uważa się, że dwustronne ogrodzenie słoneczne jest łatwe do zainstalowania za pomocą zaledwie kilku połączeń śrubowych. Alternatywą dla wbijanych profili stalowych jest również wiercenie lub betonowanie fundamentów, jeśli wymagają tego warunki.

Technologia ogrodzenia opiera się na technologii montażu pionowego Next2Sun do dwustronnych paneli fotowoltaicznych. Konstrukcja montażowa Next2Sun pozwala pionowo zamontowanym panelom na wykorzystanie padającego promieniowania słonecznego na ich przednią i tylną stronę i zapewnia maksymalną wydajność podczas godzin dużego zużycia o świcie i zmierzchu. Chroniąc przed wiatrem i słońcem, zajmując mało miejsca i łatwo integrując się z ogrodzeniem między polami lub innymi konstrukcjami, system jest idealny do zastosowań rolniczych.

Comment here