Fotowoltaika.news

Źródło informacji OZE ze Świata

News

Ardexa wprowadza bezpieczny zestaw narzędzi do zdalnych operacji związanych z projektami słonecznymi

Dzielić

Ardexa , globalny dostawca platform IoT, rozszerzył swój zestaw funkcji o bezpieczny i szybki zestaw narzędzi do pracy zdalnej dla operacji związanych z energią odnawialną. Tradycyjne narzędzia zdalnego dostępu mogą być skomplikowane w instalacji i bezpiecznym zarządzaniu, szczególnie w przypadku dużych portfeli. Ardexa ma uproszczony zestaw narzędzi, umożliwiający szczegółowe zarządzanie dostępem i pełny nadzór nad portfelem, w tym dzienniki audytów zdarzeń. Ponadto nowe rozwiązanie Ardexa Remote wymaga tylko niedrogiego komputera brzegowego w fabryce, co znacznie obniża koszty sprzętu. Co najważniejsze, bezpieczeństwo jest znacznie zwiększone.

Ardexa Remote opiera się na infrastrukturze klucza publicznego (certyfikaty cyfrowe, uwierzytelnianie, szyfrowanie) i umożliwia dwie metody połączenia, tunel i VPN:

  • Tunel Ardexa umożliwia wysoce bezpieczny dostęp do określonej maszyny i znacznie zmniejsza ryzyko złośliwego oprogramowania.
  • Ardexa VPN umożliwia dostęp do całej sieci maszyn. Ta szersza metoda dostępu, choć bardzo wydajna, powinna być używana tylko wtedy, gdy wymagane są jednoczesne połączenia z wieloma komputerami w jednej sieci.

Dodatkowe korzyści w zakresie bezpieczeństwa uzyskuje się, uniemożliwiając otwieranie portów i zapewniając automatyczne zamykanie połączeń z tunelem po zakończeniu sesji. Szczegółową kontrolę dostępu do sieci i zakładów, aż do poziomu maszyny, można ustawić za pomocą platformy chmurowej Ardexa. Zdalny dostęp może zostać natychmiast odwołany przez administratora konta, w razie potrzeby, a wszystkie działania są przechowywane w niezmiennym dzienniku zabezpieczeń, umożliwiającym analizę śledczą wszystkich zdarzeń. Jest to niezwykle przydatne w przypadku podejrzenia włamań do sieci zakładu.

„Ardexa Remote sprawia, że zdalny dostęp jest znacznie bezpieczniejszy niż tradycyjne metody. Po wdrożeniu komputer brzegowy, na którym działa Ardexa Remote, można szybko i zdalnie zmodernizować, aby umożliwić przechwytywanie danych i dwukierunkową kontrolę przy niewielkim wysiłku ”- powiedział George Cora, dyrektor generalny Ardexa.

Wiadomości z Ardexa

<!–
–>

Comment here