Fotowoltaika.news

Źródło informacji OZE ze Świata

ElektrownieFotowoltaikaGrube rybyNewsOZE ze Świata

Nextracker dostarczy trackery do projektu solarnego 766MWp w Brazylii

Tracker NX Horizon firmy Nextracker. Zdjęcie: Nextracker.

Firma wydobywcza Vale wybrała firmę Nextracker jako dostawcę czujników słonecznych NX Horizon do projektu słonecznego Sol de Cerrado w brazylijskim stanie Minas Gerais.

Zakład obejmujący 17 subparków o łącznej mocy 766 MWp będzie kosztował 500 mln USD i zapewni 13% zapotrzebowania Vale na energię w Brazylii, kiedy będzie działać. Pierwsza budowa rozpocznie się jeszcze w tym roku, a zakończenie projektu zaplanowano na 2022 r.

Oprócz zapewniania „dwuwymiarowych” urządzeń śledzących, Nextracker wesprze projekt usługami inżynieryjnymi, uruchomieniem i zarządzaniem zasobami, a także analizą danych na potrzeby konserwacji zapobiegawczej.

„Projekt Sol de Cerrado firmy Vale to kolejny przykład tego, jak przemysł wydobywczy traktuje odnawialne źródła energii jako niezawodne źródło wytwarzania energii i kompensuje emisje gazów cieplarnianych” – powiedział Alejo Lopez, wiceprezes ds. Sprzedaży Nextracker na Amerykę Łacińską.

Vale powiedział, że projekt będzie stanowić ważny wkład w realizację celu firmy, jakim jest 100% samodzielna produkcja energii ze źródeł odnawialnych w Brazylii do 2025 r. I 100% globalnego zużycia energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych do 2030 r.

Ogłoszenie Sol de Cerrado pojawiło się trzy miesiące po podpisaniu przez Nextracker kolejnej brazylijskiej umowy na dostawy, w ramach której dostarczy swoje lokalizatory NX Horizon do projektu solarnego 830 MW Janaúba, który jest rozwijany przez Elerę Renováveis w Minas Gerais.

Nextracker z siedzibą w Kalifornii, należący do producenta elektroniki Flex, ogłosił w zeszłym miesiącu, że poufnie złożył projekt oświadczenia rejestracyjnego związanego z proponowaną pierwszą ofertą publiczną firmy.

Comment here