Fotowoltaika.news

Źródło informacji OZE ze Świata

Grube rybyRóżneWodór

Plany zakupu ekologicznego wodoru i amoniaku zasilanego energią słoneczną o wartości 1 miliarda dolarów w Abu Zabi

Szczegóły są na razie słabe, ale gazeta Emirati The National poinformowała, że obiekt portowy będzie połączony z polem słonecznym o mocy 800 MW w tym miejscu.

Aktualności łamie planu opracowanie mld $ 1, zasilany energią słoneczną zielony wodoru obiekt w Abu Zabi, który będzie korzystać z gazu magazynowania energii do wytworzenia zielonego amoniaku .

Ze specjalnie utworzonym deweloperem Helios Industry, który podał na swojej stronie internetowej, że jest na „bardzo zaawansowanym etapie rozwoju zakładu produkcyjnego na skalę komercyjną do produkcji zielonego wodoru”, anglojęzyczna gazeta Emirati The National nakreśliła dziś po południu więcej szczegółów na temat proponowanej fabryki.

Helios określa siebie jako „prywatną spółkę specjalizującą się w projektach pojazdów (SPV), z siedzibą w Abu Zabi, [w] Zjednoczonych Emiratach Arabskich , w celu projektowania, rozwoju, finansowania, budowy, posiadania i obsługi ekologicznego zakładu produkcji wodoru i amoniaku. projekt w Khalifa Industrial Zone [w] Abu Dhabi. ”

Podczas gdy firma z siedzibą w Abu Zabi podaje kilka dalszych szczegółów technicznych na temat planu, The National , który jest własnością wicepremiera Zjednoczonych Emiratów Arabskich i szefa klubu piłkarskiego Manchester City Sheikh Mansour, powiedział, że obiekt będzie zasilany czystą energią elektryczną z 800 MW. pola słonecznego w strefie przemysłowej Khalifa, która jest portem.

Popularne treści

Gazeta, która podała również wartość inwestycji w wysokości 1 miliarda dolarów, stwierdziła, że planowany projekt byłby w stanie wyprodukować 40 000 ton zielonego wodoru, który z kolei zostałby wykorzystany do wyprodukowania 200 000 ton zielonego amoniaku.

Nie pojawiły się jeszcze żadne szczegóły dotyczące tego, kiedy można oczekiwać, że projekt nabierze kształtu.

Comment here