Fotowoltaika.news

Źródło informacji OZE ze Świata

EuropaFotowoltaikaModuły PVNewsNowe technologieNowe trendy w PVRóżne

Panel w kolorze białym

Słoweński producent modułów słonecznych Bisol zaprezentował dwa nowe kolorowe panele fotowoltaiczne oparte na typie produktu firmy Spectrum.

Te dwa produkty, dostępne w kolorze białym alabastrowym i pomarańczowym terakotowym, dodają estetyczne cechy architektonicznym budynkom i dachom różnych typów i stylów. „Pomarańczowe szkło pasuje do odcieni holenderskich budynków i ceglanych dachów na całym świecie i zachowuje rozpoznawalność kolorów w środowisku” – wyjaśnił producent. „Białe szkło to świetne rozwiązanie do bezproblemowego wtapiania się w budynki wielkopowierzchniowe i zachowanie ich historycznego charakteru”

Pomarańczowe moduły produkowane przez firmę Bisol.

Zdjęcie: Bisol

„Kolorowanie odbywa się po wewnętrznej stronie szkła, dzięki czemu kolor jest znacznie trwalszy i odporniejszy na wszystkie warunki pogodowe” – powiedział w rozmowie z magazynem pv rzecznik firmy.

Moduł Spectrum z kolorowym szkłem to 60-ogniwowy monokrystaliczny produkt oparty na szkle o grubości 3,2 mm z powłoką antyrefleksyjną i wysoką przezroczystością. Sprzedawany jest w trzech wersjach o mocach wyjściowych 190, 200 i 290 W oraz sprawności do 11,4% dla białego panelu. Dla porównania moduły Spectrum bez kolorowego szkła miałyby sprawność od 18,9% do 20,5%.

Popularne treści

Panel ma wymiary 1665 × 1002 × 35 mm i waży 18,8 kg. Napięcie obwodu otwartego wynosi od 40,3 V do 43,5 V, a prąd zwarciowy od 6,00 do 8,75 A. Maksymalne napięcie systemowe dla nowego produktu wynosi 1000 V.

Białe panele słoneczne Bisol.Zdjęcie: Bisol

Panel może pracować w temperaturach od -40 stopni Celsjusza do 85 stopni Celsjusza. Współczynnik temperatury roboczej wynosi -0,37% na stopień Celsjusza. Posiada stopień ochrony IP68 i złącze kompatybilne z MC4.

Oba moduły objęte są 25-letnią gwarancją na wydajność i 15-letnią gwarancją na produkt. Producent twierdzi, że po 25 latach panele będą działały z 85% swojej pierwotnej wydajności.

Comment here