Fotowoltaika.news

Źródło informacji OZE ze Świata

News

Wdrożenia magazynów energii w I kwartale wzrosły o 252% w ciągu ostatniego roku

Dzielić

W tym, co prawdopodobnie będzie powtarzanym kwartalnym nagłówkiem, amerykański rynek magazynowania energii ma za sobą największy jak dotąd pierwszy kwartał.Według najnowszego raportu „US Energy Storage Monitor” opracowanego przez Wood Mackenzie i US Energy Storage Association (ESA), 910 MWh nowych systemów magazynowania energii zostało uruchomionych w I kwartale 2021 r. — wzrost o 252% w porównaniu z I kwartałem 2020 r.

Mira Loma w Swinerton, Kalifornia, projekt magazynowania energii.

„Oczywiste jest, że rynek magazynowania energii jest przygotowany na ogromny wzrost w 2021 r. i później. Nadchodzi „Dekada magazynowania”, wraz z konwergencją przekształcającego się systemu energetycznego i transportowego oraz rosnącą potrzebą dekarbonizacji i odporności” – powiedział Jason Burwen, tymczasowy dyrektor generalny ESA.

Po rekordowym kwartale wdrożeń w ostatnim kwartale 2020 r. tempo wdrożeń pamięci masowych spadło w pierwszym kwartale. Jednak pomimo spadku w tym kwartale, amerykański rynek pamięci masowych nadal notuje trzecią co do wielkości sumę megawatów w ciągu jednego kwartału.

Wybiegając w przyszłość do końca 2021 r., oczekuje się, że wdrożenia znacznie przyspieszą. Wood Mackenzie prognozuje, że prawie 12 000 MWh nowych magazynów zostanie dodanych w 2021 roku, co stanowi trzykrotność ilości nowych magazynów dodanych w 2020 roku.

Jednym z najważniejszych wydarzeń na rynku pamięci masowych w I kwartale było wprowadzenie w Kongresie samodzielnej ulgi podatkowej na inwestycje w magazyny (ITC). Jeśli zostanie przyjęty w tym roku, samodzielny magazyn ITC w zakresie pamięci masowej zaowocuje wzrostem o 20 do 25% w stosunku do pięcioletniej prognozy rynkowej Wood Mackenzie w przeliczeniu na megawaty.

„Dodatkowy wzrost o 20 do 25% na rynku amerykańskim w ciągu następnych pięciu lat wzmocni i tak już szybko rozwijający się rynek magazynowania energii”, skomentowała Chloe Holden, analityk Wood Mackenzie Energy Storage. „Segment front-of-the-meter (FTM) odnotowałby największy przyrostowy wzrost, przy spodziewanych dodatkowych 6 GW mocy do 2025 r., co stanowi 25% naszej podstawowej prognozy rynkowej. Bez samodzielnego magazynowania ITC prognozujemy, że segment FTM doda 3674 MW w 2021 r. i 6915 MW w 2026 r.”

Jak zauważono w raporcie, w I kwartale 2021 r. rynek mieszkaniowy w USA ustanowił kolejny kwartalny rekord. Rynek mieszkaniowy rósł przez dziewięć kwartałów z rzędu i po raz pierwszy w I kwartale 2021 r. przebił 100 MW wdrożonych w jednym kwartale.

„Zapasowe zasilanie uzupełniające dachowe systemy solarne stało się kluczowym punktem sprzedaży domowych systemów akumulatorowych na wszystkich rynkach amerykańskich” – powiedział Holden. „Chociaż inne stany również mają rosnące rynki, Kalifornia będzie nadal prowadzić segment mieszkaniowy ze znaczną marżą do 2026 r.”

Rynek niemieszkaniowy (komercyjny i komunalny) nie odnotowuje takiego wzrostu jak inne sektory, gdzie w każdym z ostatnich pięciu kwartałów zainstalowano od 25 do 35 MW nowych projektów.

Raport zauważa również, że kolejka połączeń międzysystemowych FTM ma teraz ponad 200 GW. Chociaż większość projektów w kolejce nie zostanie udostępniona online, kolejka jest największa, jaka kiedykolwiek była, i jest świadectwem szybkiego rozwoju amerykańskiego rynku pamięci masowych FTM. . Istnieje wyraźna tendencja do zwiększonego geograficznego zróżnicowania zainteresowania projektami FTM, z gwałtownym wzrostem liczby żądań połączeń międzysieciowych, które znajdują się poza obszarami objętymi zachętami.

Wiadomość z ESA

Comment here