Fotowoltaika.news

Źródło informacji OZE ze Świata

ElektrownieGrube rybyNewsNowe trendy w PVOZE ze ŚwiataRóżne

SNEC 2021: Sungrow FPV dostrzega duży potencjał pływającej farmy słonecznej na morzu

Pływający sprzęt solarny Sungrow FPV na targach SNEC 2021.

Pływająca spółka zależna producenta falowników Sungrow, zajmująca się energią słoneczną, oczekuje, że zarówno obszary przybrzeżne, jak i zbiorniki będą kluczowymi lokalizacjami dla przyszłego rozwoju PV.

W obliczu wyzwań w postaci korozji, złożonej geologii i uderzeń fal, Sungrow FPV stara się wykorzystać swoje doświadczenie w zakresie badań i rozwoju podczas budowy przybrzeżnych pływających elektrowni fotowoltaicznych, powiedział Hao Wu, dyrektor centrum badawczo-rozwojowego firmy, PV Tech w SNEC PV Power Expo 2021 na początku tego miesiąca.

„Ważne jest opracowanie mocnych, wysoce odpornych materiałów, a także opracowanie wsparcia strukturalnego i technicznego, aby oprzeć się wpływowi fal” – powiedział, dodając, że instalacja pływających na morzu elektrowni słonecznych może pomóc w zapobieganiu korozji wybrzeży przez fale.

Jeśli chodzi o projekty budowane na zbiornikach, Hao Wu powiedział, że spodziewa się, że deweloperzy skorzystają ze znacznej ilości zbiorników wodnych na całym świecie, które są odpowiednie dla roślin pływających, a jednocześnie połączą tę technologię ze zbiornikami pompowymi.

Hao Wu dodał, że firma Sungrow FPV opracowała pływające produkty słoneczne, które nie mają negatywnego wpływu na wodę i mogą być stosowane zarówno w regionach o niskich, jak i dużych szerokościach geograficznych.

Wdrożona pływająca moc słoneczna Sungrow FPV przekracza 1,1 GW, pracując nad wieloma projektami w Tajlandii, Malezji, Wietnamie i na rodzimym rynku w Chinach, gdzie firma została wzmocniona przez rządowy przetarg na instalację pływających projektów w obszarach osiadania kopalni węgla.

Badania opublikowane w październiku ubiegłego roku przez firmę doradczą Fitch Solutions przewidują, że rosnące zainteresowanie inwestorów pływającą energią słoneczną pomoże w instalacji prawie 10 GW nowych pływających projektów do 2025 roku, przy czym oczekuje się, że rynki takie jak Chiny, Korea Południowa, Indie, Tajlandia i Wietnam osiągną lepsze wyniki.

Comment here