Fotowoltaika.news

Źródło informacji OZE ze Świata

FinanseGrube rybyOZE ze ŚwiataRóżneRynki finansowe

Informacje o chińskiej branży fotowoltaicznej: Łączna moc fotowoltaiczna przekracza 260 GW

National Energy Administration poinformowała, że w ciągu pierwszych pięciu miesięcy roku do sieci podłączono 9,91 GW mocy wytwórczych energii słonecznej, co daje łączną liczbę Chin do 260 GW. Analityk doradczy Asia Europe Clean Energy (Solar) przewiduje, że Chiny wprowadzą w tym roku 42-48 GW energii słonecznej.

Producent ogniw słonecznych Aiksolar ogłosił w poniedziałek plan pozyskania 3,5 mld RMB (543 mln USD) w drodze prywatnej emisji akcji. Firma zapowiedziała, że wykorzysta wpływy netto na rozbudowę mocy produkcyjnych o dwa zakłady produkcyjne. Jedna z nich będzie miała siedzibę w Zhuhai w prowincji Guangdong i będzie miała roczną moc 6,5 GW, a druga fabryka o mocy 10 GW jest planowana w Yiwu City w Zhejiang.

Popularne treści

Państwowe przedsiębiorstwo energetyczne China Huaneng Group chce zbudować elektrownię słoneczną o mocy 2 GW w mieście Fengcheng w prowincji Jiangxi. Projekt eksperymentalny obejmie pływające ogniwa fotowoltaiczne, agrowoltaika i słoneczne parki na stawach rybnych. Pierwszy blok o mocy 320 MW zostanie ukończony w tym roku, a bilans zostanie zainstalowany do 2026 roku.

Comment here