Fotowoltaika.news

Źródło informacji OZE ze Świata

Moduły PVNowe technologieOZE ze ŚwiataRóżne

Trina ogłasza pierwsze dostawy modułów Vertex o mocy 670 W

Chiński producent modułów fotowoltaicznych Trina Solar ogłosił, że rozpoczął wysyłkę modułów fotowoltaicznych Vertex o mocy 670 W.

„16 czerwca ciężarówki załadowane ultrawysokoenergetycznymi modułami Trina Solar o mocy 210 mm i mocy 670 W wyjechały z centrum produkcyjnego firmy w Yancheng, we wschodnich Chinach, w prowincji Jiangsu, i pojechały do parku słonecznego w Dachaidan, Qinghai , w zachodnich Chinach”. podała firma w oświadczeniu . „Była to pierwsza z wielu takich dostaw, a wszystkie moduły do projektu miały być dostarczone do końca sierpnia, co daje całkowitą moc wyjściową 112 MW”.

Panele zostaną wykorzystane w pierwszej fazie 100 MW budowanego w regionie parku słonecznego o mocy 1 GW. Cały obiekt zostanie zbudowany z produktów firmy Trina o mocy 670 W Vertex.

„W przetargach na wiele dużych projektów moduły dużej mocy są wymagane w prawie 80% z nich”, powiedział zastępca dyrektora generalnego firmy, Cao Bo. „Na zakończonych właśnie targach SNEC stwierdziliśmy, że ponad połowa producentów modułów biorących udział w wystawie już produkuje i oferuje 210 komponentów”.

Popularne treści

Moduł 670 W, który charakteryzuje się sprawnością konwersji 21,6%, został wprowadzony na rynek przez firmę Trina w marcu .

Opiera się na waflach 210 mm , nieniszczącym cięciu, połączeniu o wysokiej gęstości i technologii wieloprzewodowej (MBB). Trina szacuje, że moduł może zapewnić 12% spadek kosztów transportu i 5-7% spadek kosztów instalacji, w wyniku zmniejszenia kosztu płytek krzemowych i ogniw krzemowych nie krzemowych dla wyższego łańcucha dostaw oraz redukcji kosztów do trackerów, fundamentów palowych, kabli i robocizny.

Comment here