Fotowoltaika.news

Źródło informacji OZE ze Świata

ElektrownieGrube rybyNewsOZE ze ŚwiataProdukcjaRynki finansowe

Lightsource BP uruchamia elektrownię 247 MW w Saragossie. Risen, dostarczy moduły PV o łącznej mocy 480 MW do amerykańskiego projektu.

Projekt solarny Verano w San Juan w Chile. Zdjęcie: Verano Capital

Podsumowanie najnowszych informacji o projekcie, w tym pierwszy hiszpański projekt Lightsource BP, który rozpoczął działalność, partnerstwo Risen w zakresie dostaw modułów z amerykańskim projektem Mammoth Solar oraz budowa elektrowni o mocy 800 MW w Ameryce Łacińskiej.

Lightsource BP uruchamia swój pierwszy hiszpański projekt

24 czerwca 2021: Lightsource BP uruchomiło swoją elektrownię słoneczną Vendimia o mocy 247 MW w Saragossie w Hiszpanii. Klaster składający się z pięciu projektów będzie dostarczał całkowitą moc do europejskiego zespołu BP zajmującego się handlem energią elektryczną w ramach długoterminowej umowy o zakup energii (PPA).

Projekt został sfinansowany przez NatWest, Intesa Sanpaolo, Santander i Bankinter. Został zbudowany przez andaluzyjską firmę EPC Prodiel, która będzie nadal utrzymywać klaster słoneczny w ramach umowy dotyczącej eksploatacji i konserwacji (O&M) przez następne dwa lata.

Risen Energy dostarczy moduły dwustronne o mocy 480 MWp do amerykańskiej elektrowni słonecznej

22 czerwca 2021: Risen Energy podpisało umowę na dostawę z amerykańskim deweloperem Global Energy Generation (Doral), aby dostarczyć 480 MW wysokowydajnych modułów bifacial dla projektu słonecznego Mammoth North w stanie Indiana.

Mammoth North to pierwsza faza projektu Mammoth Solar o mocy 1,65 GW opracowywanego przez Doral, którego celem jest podłączenie do sieci w 2023 r. w ramach umowy PPA z AEP Energy Partners.

Jako dostawca firma Risen będzie dostarczać bifacjalne moduły słoneczne o mocy 540W i 545W, produkowane i montowane w Malezji. Risen zamierza dostarczyć wszystkie moduły do końca 2022 roku.

Verano i Yinson zbudowali elektrownię o mocy 800 MW w Ameryce Łacińskiej

22 czerwca 2021: Deweloper Verano Capital i Yinson Renewables, IPP z siedzibą w Malezji, współpracują przy projektach o mocy 800 MW w Chile, Kolumbii i Peru. Oczekuje się, że z docelowej mocy 800 MW, 330 MW zostanie zatwierdzony w ciągu przyszłego roku.

Obie firmy zamierzają rozpocząć budowę pierwszej farmy o mocy 100 MW w ciągu najbliższych sześciu miesięcy, z zastrzeżeniem ostatecznej decyzji inwestycyjnej Yinsona. Verano z siedzibą w Chile ma istniejące portfolio ponad 1 GW, z 23 sprzedanymi projektami w eksploatacji.

AMEA Power uruchamia projekt fotowoltaiczny o mocy 50 MW w Togo

22 czerwca 2021: AMEA Power uruchomiła elektrownię fotowoltaiczną o mocy 50 MW w Blitta w Togo. Projekt fotowoltaiczny Sheikh Mohamed Bin Zayed został w całości wstępnie sfinansowany przez AMEA, przed refinansowaniem, i jest pierwszym w kraju projektem energii odnawialnej realizowanym przez IPP.

Elektrownia, która rozpoczęła działalność komercyjną w ciągu 18 miesięcy od podpisania umowy PPA, będzie zarządzana przez AMEA przez 25 lat. Jest to część wartego 8 miliardów dolarów Narodowego Planu Rozwoju Togo (2018-2022), którego celem jest zwiększenie OZE do 50% miksu energetycznego.

Comment here