Fotowoltaika.news

Źródło informacji OZE ze Świata

GadżetyNewsRóżneRynki finansowe

Paystand – elektroniczne czeki – platforma B2B

Paystand ogłosił wprowadzenie Smart Lockbox , pierwszej cyfrowej alternatywy dla tradycyjnych usług skrytek. Teraz po raz pierwszy firmy będą miały klucze do odblokowania całkowicie elektronicznego cyklu gotówkowego od płatnika do handlowca — takiego, który zachęci klientów do przejścia na zdigitalizowany model płatności, który eliminuje ręczne zadania i obniża koszty operacyjne zespołów finansowych.

Podczas gdy wśród konsumentów rośnie zainteresowanie kryptowalutami i płatnościami cyfrowymi, papierowe czeki nadal stanowią ponad 40% wszystkich płatności B2B i co roku okradają gospodarkę o wartości od 550 mld USD do 1 tys. USD z powodu błędów, opóźnień i kosztów miękkich . Ukryte koszty czeków papierowych są dla firm źródłem ograniczenia ich zysków, przy czym średni koszt przetwarzania pojedynczego czeku papierowego wynosi od 4 do 20 USD – co przekłada się na setki tysięcy do milionów dolarów wydatków dla firm średniej wielkości firm. Smart Lockbox pozwala firmom przenieść pozostałe płatności papierowe na szybsze, tańsze i bezpieczniejsze alternatywy cyfrowe, zapewniając swoim klientom bezproblemową migrację jednym kliknięciem.

W następstwie globalnej pandemii firma Paystand odkryła, że chociaż niektóre działy były w stanie przejść na pracę zdalną niemal z dnia na dzień, zespoły finansowe musiały zmierzyć się z zupełnie innym doświadczeniem: ze względów bezpieczeństwa oraz polegania na papierach i procesach ręcznych, wiele działów finansów organizacje były zmuszone ryzykować swoim zdrowiem, pracując w biurze, nawet gdy epidemie COVID-19 były u szczytu.

„W świecie po pandemii wszystko wygląda zupełnie inaczej” – powiedział Jeremy Almond, dyrektor generalny Paystand. „COVID wzmocnił pęd do transformacji cyfrowej we wszystkich dziedzinach biznesu i nie ma wątpliwości, że ta zmiana będzie trwać nadal. Smart Lockbox to kluczowe narzędzie, które pomaga firmom bezproblemowo przenieść przychody o znaczeniu krytycznym do ery cyfrowej. Został zaprojektowany, aby umożliwić zespołom finansowym przekształcenie ich największych bólów głowy w nowo odkryte źródło mocy”.

Paystand Smart Lockbox został stworzony, aby pomóc zespołom finansowym odejść od archaicznych systemów płatności, które utrzymują je w związku z procesami papierowymi i lokalizacjami fizycznymi, i oferuje w pełni cyfrowe doświadczenie AR, które jednocześnie optymalizuje wydajność zdalnych zespołów i znacznie zmniejsza koszty księgowości.

Smart Lockbox bezproblemowo zintegruje się z systemami ERP, dzięki czemu zespoły finansowe mogą całkowicie ominąć proces ręcznego wprowadzania danych, dopasowywania przekazów i uzgadniania wpłat z płatności czekiem papierowym. Dokładniej, Smart Lockbox zapewnia sprzedawcom:

  • Migracja za pomocą jednego kliknięcia dla obecnych płatników czeków papierowych, która umożliwia digitalizację wszystkich przyszłych płatności czekiem
  • Procesy przekazów zdalnych, które eliminują OSD i wyjazdy do banku
  • Natychmiastowy wgląd w przepływ środków pieniężnych dzięki danym płatności, które są wyświetlane w miarę ich napływania
  • Scentralizowany proces windykacji i mniejsze ryzyko należności dzięki całodobowemu śledzeniu płatności
  • Sprawdź informacje, status uzgodnienia i szczegóły transakcji, które są w pełni zintegrowane z systemem ERP każdego użytkownika

Smart Lockbox to kolejny krok naprzód w misji Paystand, aby zrestartować branżę finansowania komercyjnego. Został zaprojektowany, aby dać firmom większy dostęp do beztroskich, bezgotówkowych i intuicyjnych płatności B2B, które są równie łatwe jak PayPal czy Venmo.

Wiadomość z Paystand

Comment here