Fotowoltaika.news

Źródło informacji OZE ze Świata

ElektrownieFotowoltaikaNewsOZE ze Świata

COTE D’IVOIRE ogłasza przetarg na 60 MW energii słonecznej

Ministerstwo Ropy, Energii i Energii Odnawialnej Wybrzeża Kości Słoniowej (MPEER) ogłosiło przetarg na budowę dwóch elektrowni słonecznych o łącznej mocy 60 MW w Laboa i Touba, w północno-wschodniej części kraju.

Niezależni producenci energii będą rozbudowywać obiekty w ramach programu Scaling Solar Banku Światowego. Zainteresowani deweloperzy będą mieli czas do 6 września na wstępne zakwalifikowanie się do przetargu.

W listopadzie 2018 r. rząd Wybrzeża Kości Słoniowej i International Finance Corp. Banku Światowego podpisały umowę dotyczącą obu projektów.

Popularne treści

Kilka innych projektów fotowoltaicznych na skalę przemysłową jest obecnie opracowywanych na Wybrzeżu Kości Słoniowej, w tym elektrownie 66 MW i 25 MW w Korhogo, w północnym regionie Poro. Deweloperzy pracują również nad projektem fotowoltaicznym o mocy 37,5 MW w departamencie Boundiali w północno-zachodniej części kraju.

Według Międzynarodowej Agencji Energii Odnawialnej na koniec 2020 r. Wybrzeże Kości Słoniowej miało zaledwie 13 MW zainstalowanej mocy fotowoltaicznej.

Comment here