Fotowoltaika.news

Źródło informacji OZE ze Świata

ElektrownieFotowoltaikaNewsOZE ze Świata

Masdar zabezpiecza umowę na rozwój co najmniej 2 GW energii słonecznej w Iraku

Zdjęcie: Masdar.

Firma Masdar z siedzibą w Abu Zabi podpisała umowę na rozwój projektów fotowoltaicznych w Iraku o minimalnej łącznej mocy 2 GW.

Elektrownie zostaną zbudowane w środkowym i południowym Iraku i będą wspierać kraj w jego ambicjach pozyskiwania 25% energii ze źródeł odnawialnych, powiedział minister ropy Ihsan Abdul Jabbar Ismail, dodając, że umowa jest ważnym krokiem w rozwoju czystego kraju. sektora inwestycji energetycznych.

Po ogłoszeniu planów zainstalowania 10 GW energii słonecznej do 2030 roku na początku tego roku, Irak podpisał umowę z Total , w ramach której francuski koncern naftowy rozwinie do 1 GW projektów fotowoltaicznych.

Dla Masdar umowa oznacza, że jest ona obecnie aktywna w ponad 30 krajach na całym świecie, w tym w Arabii Saudyjskiej , Egipcie i Maroku . Firma niedawno uzyskała prawa do rozwoju prawie 1 GW fotowoltaiki w Uzbekistanie i obecnie planuje rozszerzyć swoją obecność w Azji Południowo-Wschodniej .

Mohamed Jameel Al Ramahi, dyrektor generalny Masdar, powiedział: „Jesteśmy dumni, że możemy wspierać rząd Iraku na tym ważnym etapie jego podróży po czystą energią i wykorzystamy naszą wiedzę, aby zapewnić bardziej zrównoważoną przyszłość narodu”.

Comment here