Fotowoltaika.news

Źródło informacji OZE ze Świata

EuropaFotowoltaikaNewsProsumentRóżneTransformacja energetyczna

Brytyjski Komitet ds. Zmian Klimatu: odnawialne źródła energii powinny zaspokoić 70% zapotrzebowania do 2035 r.

Zdjęcie: Getty.

Brytyjski Komitet ds. Zmian Klimatu (CCC) wezwał do „długoterminowych ambicji” dla energii słonecznej i innych odnawialnych źródeł energii.

W zeszłym tygodniu (24 czerwca) opublikowała dwa raporty z postępów, szczegółowo opisujące, jak dobrze naród przystosował się do zmian klimatycznych i jakie postępy poczynił w ograniczaniu emisji. W tej ostatniej publikacji zalecił wzrost odnawialnych źródeł energii w celu zaspokojenia 70% zapotrzebowania na energię elektryczną w Wielkiej Brytanii do 2035 r., co stanowi znaczny skok w porównaniu z 29%, które stanowiły w 2020 r.

Ten wzrost może być wspomagany przez program Contracts for Difference (CfD), ale „konieczna jest jasność w harmonogramie aukcji i ścieżce wolumenów, które mają zostać zakupione do 2030 roku”, stwierdza raport, nawiązując do niedawnego apelu ze stowarzyszenia handlowego Solar Energy UK.

Solar został ponownie wprowadzony do systemu CfD jako technologia Pot One w zeszłym roku po sześcioletniej przerwie i ma wziąć udział w następnej aukcji w kraju, która ma zakontraktować do 12 GW nowych mocy.

Aby zapewnić rozwój technologii słonecznej zgodnie z zaleceniami CCC netto, Wielka Brytania musi osiągnąć 40 GW energii fotowoltaicznej do 2030 r., stwierdziła firma Solar Energy UK w swoim ostatnim raporcie Lighting the Way . Oprócz dalszego wyjaśnienia kwestii KTR, wezwał również do zmian stawek biznesowych, wyjaśnienia progu NSIP i ambitnego standardu dotyczącego przyszłych budynków.

CCC zauważyło, że koszt energii słonecznej dramatycznie spadł w ostatnich latach, wskazując na badania przeprowadzone przez Międzynarodową Agencję Energii Odnawialnej, które wykazały, że ponad połowa zainstalowanych mocy wytwórczych energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych w 2019 r. na całym świecie była tańsza niż nowe alternatywne elektrownie węglowe. Pomogło to napędzać sektor fotowoltaiczny w Wielkiej Brytanii, ale przy przewidywanym wzroście zapotrzebowania na energię elektryczną o 50% do połowy stulecia wciąż potrzeba więcej.

Presja rośnie, a ekologiczne organizacje pozarządowe, organizacje handlowe, a teraz CCC wzywają do ambicji związanych z energią słoneczną, powiedział dyrektor generalny Solar Energy UK, Chris Hewett.

„Musimy wdrożyć tę przystępną cenowo, sprawdzoną technologię tak szybko, jak to możliwe, aby zapewnić, że możemy zaspokoić zapotrzebowanie na czystą energię w gospodarce zerowej netto. Pojedziemy szybciej dzięki pewnym interwencjom rządu na czas”.

Więcej informacji na temat raportów z postępów CCC można znaleźć na siostrzanej stronie PV Tech Current±.

Comment here